O NAS
O nas czyli Anna i Krzysztof Kobusowie, specjaliści od Namibii (TravelNamibia.pl) tym razem zapraszają do sąsiedniej BOTSWANY!
Anna Olej-Kobus – alias AfrykAnka
Rocznik 68, podróżuje od zawsze. Nic dziwnego, skoro od babci dostała na pierwsze urodziny Wielki Atlas Świata, a od taty kapitana przychodziły pocztówki z najdalszych stron. Absolwentka Instytutu Romanistyki UW, która po zrealizowaniu się w kilku zawodach została niezależną dziennikarką i fotografką. Interesuje ją poznawanie zarówno egzotycznych miejsc jak i zakamarków Polski, by dzielić się nimi z innymi. Lubi pionierskie wyzwania. Prowadziła pierwszą grupę turystyczną z Polski do Etiopii.
Konsekwentnie odmawia podawania liczby krajów, które odwiedziła, gdyż interesują ją powroty w te same miejsca i odkrywanie w nich kolejnych historii. Jej największą fascynacją jest Namibia, Birma i Etiopia (ale lista nie jest zamknięta 🙂
Uwielbia pustynie i biwaki twierdząc, że że nie ma nic piękniejszego niż noc na pustyni. Choć z wiekiem doceniła komfort spania w łóżku, i tak najmilej wspomina noclegi w lepiankach.
Urodzona optymistka i zodiakalny lew. Jej szklanka jest zawsze do połowy pełna (najchętniej czegoś dobrego!). Na co dzień doskonali sztukę negocjacji z dwójką synów, jednym mężem i dwoma kotami. Fiordy jeszcze nie jedzą jej z ręki, ale gepardy i owszem 😉
Krzysztof Kobus
Dziennikarz, fotograf, podróżnik, informatyk. Od zawsze w turystyce i zawsze z aparatem fotograficznym. Autor zdjęć do licznych autorskich albumów i setek artykułów prasowych. Współpracuje m.in. Polską Organizacją Turystyczną (Kapituła Certyfikatów POT).
Często gości w audycjach radiowych przybliżając słuchaczom kulturę innych krajów oraz opowiada o polskich atrakcjach. Twórca portalu PlanetaKobusow.pl, TravelNamibia.pl i TravelBotswana.pl.
Tworzy autorskie pokazy multimedialne pokazywane na najważniejszych imprezach (Festiwal “Terra”, 3 Żywioły, Kolosy, Wanoga, Travenalia, Wiatraki, OSOTT,…), a także w szkołach, bibliotekach i na uniwersytetach trzeciego wieku. Jego pasją są nowe technologie i światło w fotografii, nurkowanie oraz multimedia. Ma uprawnienia do filmowania z drona i uwielbia to robić. W fotografii specjalizuje się w krajobrazie, industrialnych klimatach i dokumentowaniu ciekawych ludzi w ciekawych miejscach.
Autorzy ponad 1000 artykułów i ponad 30 albumów i książek (m. in. dla National Geographic, Świat Książki, Carta Blanca, Dwukropek…). Jako jedni z pierwszych w Polsce opisywali atrakcje turystyczne Etiopii, opublikowali pierwszy album o Birmie („Birma. Złota łza”) i pierwszą książkę o Namibii („Namibia. 9000 km afrykańskiej przygody”), która dostała tytuł: Najlepsza Podróżnicza Książka Roku Travelery oraz wyróżnienie Magellana {nasze portfolio znajdziesz na TravelPhoto.pl}.
Nie kolekcjonują nagród, ale cieszą się, gdy ich praca jest doceniona (Chorwacja – Złote Pióro za publikacje i książkę, Tunezja – Złoty Jaśmin za album i publikacje na blogu, liczne nagrody Magellana za różne książki, nagroda za Podróżowniki na Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej). Najbardziej lubią spotkania z czytelnikami i dzielenie się opowieściami poprzez multimedialne pokazy od przedszkola do seniora oraz na różnorodnych imprezach podróżniczych. Rodzice Michasia i Stasia, których regularnie zabierają do pracy, a teraz razem jeździmy tam gdzie jeszcze chcą z nami pojechać np. safari nurkowe w Egipcie czy USA…
Michał i Staś
Od urodzenia jeżdżą z nami po Polsce i świecie. Dzięki nim powstał portal Małego Podróżnika który wyrósł i zmienił się w PlanetaKobusow.pl.
Pierwszy raz rodzinnie trafiliśmy do Namibii w 2008 roku i kiedy poznaliśmy ten kraj i napisaliśmy książki o nim i poradnik „NAMIBIA self-drive” to oczywistym kolejnym krokiem był sąsiedni kraj czyli Botswana. W rankingach ostatnich lat jest uznawany za najlepszy kraj na safari i wszelkie obserwacje zwierząt od Wielkiej Piątki po ptasie migracje. Wyprzedza Tanzanię, a podium zamyka Namibia. Zaczęło się od artkułów na TravelNamibia.pl o trasach Namibia – Botswana – Namibia, a kończymy pierwszy etap botswańskiej przygody na „BOTSWANA Poradnik self-drive„….
(c) TravelBotswana.pl